“ابتدا تو را نادیده میگیرند، سپس مسخره ات میکنند و بعد با تو می جنگند. ولی در نهایت پیروزی از آن توست” م. گاندی
“First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win” M. Gandhi

درباره من

من، سعید رزاقی متولد 30 شهریور 1359. فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار از دانشگاه آزاد زنجان به سال 1382. هم اکنون مسئول شبکه دانشگاه زنجان. به دوچرخه سواری علاقه مندم. طبیعت را دوست دارم. سیاست را دوست ندارم و از سیگار متنفرم.

جستجو


« تاریخ ایرانیان در این روز | Home | گریه مرد »

تحلیل ایسنا از حرکت زیدان

ارسال شده توسط سعید | شنبه ، ۲۴ تیر ۱۳۸۵

به نقل از سایت یک جستجوی همیشگی
البته به نظر من بیشتر تجلیل هست تا تحلیل.
تحليل‌ ايسنا قبل از به حرف آمدن زيدان خواندني‌است. خواهش مي‌کنم قسمت‌هايي از اين متن را بخوانيد.

ماجراي رفتار زشت ماركو ماتراتزي ايتاليايي، اين تربيت يافته مهد تمدن مسيحيت و گهواره تشعشع بعد روحاني فرهنگ بي بديل دنياي غرب، با زين الدين زيدان و پاسخ شايسته و الگوساز اين مسلمان زحمتكش، در اين آغاز قرن بيست و يكم تاريخ غرب، براي همه انسانهاي اين عصر، ماجرايي شگفت انگيز و در ابعاد مختلف قابل تامل و تحليل است.
اما، زيدان حاضر نيست كه از منطق بوش و ماركو تبعيت كند و به خاطر جام و منافع شركتهاي آمريكايي آبرو و شرف انساني خود را در بازار مكاره داو جونز به فروش برساند!
او يعني جانور ايتاليايي به همبازي خود در اوج يك رقابت و تلاش و هيجان و در چارچوب قواعد مورد توافق در متن فرهنگ غربي، آنهم فيمابين دو كشور «متمدن» مسيحي كه يكي قدمگاه پاپهاي تاريخ است و آن ديگري قدمگاه مربيان روح جديد بشري از روسو گرفته تا ژان پياژه تا نوابع اخيرالظهور و قلم طلايي به سينه تا … ، مي‌گويد تروريست
اتفاقي نيست! ابدا اتفاقي نيست! اين عين منش و كنش و روش و بينش در بزرگسالان غربي است! وقتي بوش و رامسفلد و بولتون به دختر بچه فلسطيني كه وحشت زده از برابر گرازان جهود كه خانـه و كاشانه‌اش را شخم زده‌اند و پدر و مادر و افراد ديگر خانواده‌اش را كشته‌اند، در بيابان هاي فلسطين فرار مي كند، خطاب مي كنند، «تروريست!»
در واقع در هماهنگي كامل با ماركو ماتراتزي ايتاليايي عمل مي كنند!
زيدان برخلاف مسيحياني مثل شما نيازي نمي بيند كه با ظاهر دكلته و بريانتين زده و با قلاده «سر» و لرد و شواليه و … با لبخند بي‌شرمانه‌، جگر مردمان آفريقا و آسيا را بدرد و به جام طلا برسد. زيدان مثل هر مسلمان ديگر به دليل حقانيت مكتبي، تهاجم حيوان وحشي را به دفاع مي‌ايستد خواه جام بيفتد، خواه بماند. هيچ‌گاه در تاريخ بشري يك حيوان درنده حتي اگر چند صباحي امپراتوري كند، قهرمان نمي شود. با بزك هم نمي توان حيوان وحشي را انسان متمدن جا زد. اگر اينطور بود، برلوسكوني و بلر و دوستان آمريكائيشان ، از بوش گرفته تا بولتون در مجامع بشري آفتابي مي شدند و خود را عرضه مي كردند!
روزنامه ميرر، هرزه گوي ديگري از دنياي غرب ، خواسته كالاي ديگري از فريب فرهنگ غرب را به خورد مخاطبان خود مي‌دهد و نوشته: «زيدان مي‌تواند با سربلندي براي هميشه زمين بازي را ترك كند اما، ماتراتزي هرگز. اين مدافع هرگز نمي تواند در چشمانمان نگاه كند.{؟!؟!!؟!!؟}
همه بايد بپذيرند! چطور هولوكاست را همه مي‌پذيرند، اين را هم همه بايد بپذيرند{؟؟؟!؟؟!؟!؟!!؟!؟!!؟!!؟!!؟}
جناب پاپ! آيا به نظر شما، بي شـرم زين الدين است يا ماركو؟!
آيا وقت آن نرسيده است كه كليسا براي اين همه جنايات و تجاوزات و غارتگري ها و هرزه‌گيهاي دولتهاي مسيحي و نمايندگان سياسي و فرهنگي و ورزشي و … آنان صداي اعتراضي بلند كند؟! منطقا پس انداختن وظيفه دور از عقل و حزم و مال انديشي است تا بدانجا كه فردا روزي قنداقه‌هاي غربيان تقاص جنايات پدران و اسلاف زشت كردار خود را بدهند و بي خبران فرياد برآرند كه …

موضوع : Uncategorized |

نظرات